Digitalni svijet-obavijesti i informacije vezane uz informatiku

PROJEKT EE-OTPAD

Autor: Gordana Grujić, 6. 5. 2022.

Učenici 7.e razreda u suradnji s učiteljima informatike (K.Dragičević, D.Grgurić, I.Roso), učiteljicom kemije (M.Raguž i ekolozi) i razrednicom (G.Grujić) osmislili su projekt kojim žele osvijestiti učenike, učitelje i roditelje o važnosti očuvanja okoliša i pravilnom zbrinjavanju električnog i elektroničkog otpada.
Učenici su izradili prezentacije, kvizove, igre i plakate namijenjene svim uzrastima, a koje su na satovima informatike i kemije učitelji prezentirali svim učenicima od 1. do 8. razreda.

Od 9. do 12. svibnja proveli smo u školi akciju prikupljanja EE-otpada, te smo organizirali besplatan odvoz istoga preko ovlaštenog prijevoznika i primatelja pozivom na besplatan broj 0800 444 110.

Radovi ostalih učenika, a koji su rezultat zadataka, igara i izazova osmišljenih u sklopu projekta pogledajte u nastavku!

• učenici 2. razreda-EE superjunak-likovi u Scratchu:

• učenici 4. razreda-križaljke i oznake i super junaci: