Digitalni svijet-obavijesti i informacije vezane uz informatiku

TREĆE (FIZIČKO) KOLO CM LIGE

Autor: Gordana Grujić, 12. 2. 2023.

U petak 9. veljače održalo se treće kolo Croatian Makers lige, natjecanje u edukacijskoj robotici i programiranju s micro:Maqueen Plus robotima i kamerama za umjetnu inteligenciju.

Ovo kolo je prvo “fizičko” u školskoj godini 2022./23. Organizirano je tako da se svi sudionici sastaju u 39 regionalnih centara u Hrvatskoj te istovremeno rješavaju zadatke. Naš regionalni center Dugo selo organiziralo je natjecanje u OŠ Iver, a učenici koji su predstavljali OŠ Luka su: P. Mlinac, L. Prelec, A. Primorac i I. Rajić.

Kako bi uspješno riješili zadatak, sudionici su trebali isprogramirati robota da samostalno prati liniju, koristi RGB diode, reproducira melodiju, koristi ultrazvučni senzor i kameru za umjetnu inteligenciju (prepoznavanje oblika).