Digitalni svijet-obavijesti i informacije vezane uz informatiku

DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Autor: Gordana Grujić, 25. 4. 2023.

I ove godine priključili smo se obilježavanju, šestih po redu, Dana medijske pismenosti koji se održavaju od 24. do 30. travnja 2023., s aktivnostima i u tjednima prije i poslije toga.

Glavni ciljevi projekta su podizanje svijesti javnosti o važnosti medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajimastvaranje prilika za medijsko obrazovanje što većeg broja građana, posebice djece i mladih, te podrška nastavnicima i odgojiteljima osiguravanjem obrazovnih materijala za razvoj medijske pismenosti.

Kroz različita predavanja i radionice prilagođene dobi učenika želimo osvijestiti učenike koliko je medijska pismenosti važna, te promicati kritičko mišljenje prilikom korištenja medija.

Radove naših učenika pogledajte OVDJE.