English corner

EUROPSKI DAN JEZIKA 2023.

Autor: Gordana Grujić, 26. 9. 2023.

I ove godine, 26. rujna, obilježavamo Europski dan jezika. Učenici su istraživali, zabilježili i objasnili na engleskome i njemačkome jeziku što sve u našem gradu ima poveznice s ova dva strana jezika. Ovogodišnja je tema bila Moj grad - globalno i lokalno. Istražili smo nazive zagrebačkih ulica, trgova, objekata, restorana, kafića, plakata, jelovnika, reklama ili natpisa koji su povezani sa zemljama njemačkoga i engleskoga govornog područja. Nastao je film o ljudima, natpisima i objektima koje možemo vidjeti u našem gradu, u središtu grada ili na periferiji, u Sesvetama, gdje se i nalazi naša škola.

U nastavku pogledajte filmove u kojem pokazujemo što smo sve otkrili.

Daniela Kresić, Jozo Akrap i Gordana Matolek Veselić