AKTIVNOSTI

SVJETSKI DAN UČITELJA U 6. a

Autor: Marina Rezo, 25. 10. 2023.

U povodu obilježavanja Svjetskog dana učitelja (5. listopada) učenici 6.a razreda i učiteljica Valentina Čančić na satu Hrvatskog jezika zamijenili su uloge te su učenici postali učitelji na jedan dan.

Učenici su pripremili govorne vježbe i izlaganja na određene teme iz pojedinih školskih predmeta (Engleski jezik, Matematika, Povijest, Priroda, Tehnička kultura).

Što kažu učenici kako je biti učitelj pročitajte u nastavku!

Hana Pecikoza: „Tijekom glume shvatila sam kako profesori bilo kojih predmeta moraju biti dobro pripremljeni i kako moraju biti strpljivi. Teško je smiriti i zainteresirati razred za praćenje nastave. Ovom prilikom pohvaljujem sve učitelje koji svoj posao rade već duže vrijeme.“

Katja Pecikoza: „Biti učitelj je teže nego što sam mislila. Razred je podivljao i bilo ga je teško smiriti. Bilo je dosta pitanja, a ja u vremenu koji sam dobila ne mogu odgovoriti na sve njih, ali ne mogu reći da nije bilo zabavno.“

Jana Pehar: „U četvrtak smo Luka, Matej i ja glumili profesore iz povijesti. Bilo je teško glumiti profesore, a kako je tek biti oni. Na kraju koliko je bilo teško toliko je bilo zanimljivo i smiješno.“