Bili smo na Interliberu...

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 11. 2011.

Interliber je međunarodni sajam knjiga i učila koji se održava svake godine pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH. Nalazi se na prostoru Zagrebačkog velesajma. On predstavlja poslovni svijet izdavačkog i edukativnog stvaralaštva s najvećom ponudom knjiga i učila na jednom mjestu. Mladi knjižničari i novinari naše škole  u pratnji knjižničarke profesorice Jadranke naučili su nešto novo i dobro se zabavili. Kupili su nekoliko knjiga (čak i za poklon roditeljima) te na kraju sudjelovali na Završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Ove je godine kviz bio posvećen obilježavanju 100. godišnji ce rođenja pjesnika Grigora Viteza pa je tom prigodom izvedena predstava Plava boja snijega. Naš učenik 6.f razreda Toma Akmadžić jedan je od pobjednika na ovom kvizu.

Uz poticajni kviz na štandovima je bilo još puno aktivnosti kao što su izložba slikovnica, predstavljanje projekta Hrvatski jezik na državnoj maturi, promocija knjige Tima Frekea How long is now  te još puno promocija različitih pisaca.

Na Interliberu smo uživali u novim zanimljivim knjigama te u prijateljskoj atmosferi i druženju s knjigoljupcima.

FOTOGRAFIJE S INTERLIBERA