AKTIVNOSTI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI 2023./2024.

Snjeguljica i čarobne jabuke u 1. b

Autor: Željka Martan Buhin, 23. 10. 2023.

U sklopu projekta Bajkaonica školska knjižničarka Željka posjetila je 1. b razred i učenike povela u svijet bajki. Kako riječ "čarobno" nije neobična za bajke, učenici su otkrivali što je sve u bajkama čarobno i neobično, podijelili su s knjižničarkom svoja ranija iskustva i doživljaje bajki koje su čitali s obitelji te se prisjetili onih najdražih. Potom su s puno interesa poslušali bajku Snjeguljica i u njoj prepoznali obilježja koja ovu priču čine bajkom. Kako bi svoje doživljaje bajke upotpunili likovnim izričajem, učenici su izradili čarobne jabuke koje su za Dan jabuka izložili u školskoj knjižnici.