AKTIVNOSTI U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI 2023./2024.

SOVICA KNJIGOLJUBAC

Autor: Željka Martan Buhin, 11. 1. 2024.

Sović Hugo je mala mudrica i živi u šumi u neposrednoj blizini škole. Voli dolaziti u knjižnicu, čitati knjige i slikovnice i družiti se s likovima iz priča. U knjižnici upoznaje djevojčicu Doricu, koja također voli čitati, i njih dvoje ubrzo postaju prijatelji.

Hugo i Dorica znaju da se knjige trebaju čuvati da se ne bi oštetile. Sve su to ponovili učenici 2.b i 2.d razreda sa našom knjižničarkom Jadrankom Jelinić Blagec, autoricom slikovnice Sović Hugo u knjigogradu, i prenijeli sa svojom učiteljicom Tamarom Bačinić na svoje crteže koji krase pano ispred knjižnice.