POZIV NA MEĐUNARODNU KONFERENCIJU

Autor: Gordana Grujić, 7. 3. 2023.

Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova poziva Vas na međunarodnu konferenciju „Podizanje svijesti o rodno uvjetovanom kibernetičkom nasilju nad djevojčicama i ženama te stvaranje sigurnijeg online okruženja koja se održava danas 07. ožujka 2023. (utorak), u vremenu od 11:00 – 13:00 sati, konferencija se odvija isključivo na engleskom jeziku.

Konferencija je prvenstveno usmjerena na mlade ljude i žene iz Hrvatske, Španjolske i Portugala, i to: učenike/ce osnovnih i srednjih škola te studente/ce, posebice na žensku populaciju; mladi/e znanstvenici/e, mladi i žene uključeni u rad organizacija civilnog društva koje se bave mladima, mlade žene uključene u rad ženskih nevladinih organizacija i studentice ženskih studija. Osim toga, na konferenciju pozivamo zaposlenike/ce s mladima, srednjoškolske profesore/ice, sveučilišne i akademske profesore/ice te stručne djelatnike/ce kako bi proširili znanje o cyber nasilju koja pogađa široku populaciju, a kojem su posebno izložene djevojčice i žene. Ovo je važno kako bi navedeni dionici mogli prepoznati i spriječiti svaki oblik nasilja, između ostalog nad učenicima/ama, studentima/icama s kojima svakodnevno rade u Hrvatskoj i u navedenim zemljama.

Link za pristup konferenciji: https://zoom.us/j/94026736378