INFORMATIČARI

2016./2017.

ALGORITMI-Logo, uvod u Pyton, Web 2.0. alati,...

Termini:

• 6. i 8. prijepodne ČETVRTAK 13:10-14:45

• 6. i 8. poslijepodne SRIJEDA 12:20-13:05

PROBNO NATJECANJE DABAR

Dragi učenici,

ove godine održat će se po prvi put natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar.

Dabar je međunarodno natjecanje koje je započelo 2004. u Litvi sa 779 učenika, a 2015. uključivalo je  55 zemalja te više od 1.000.000 sudionika. Dabar uključuje niz predavanja i radionica za učenike i  učitelje tijekom  cijele godine te međunarodno online natjecanje u studenom svake godine. Originalan  naziv je Bebras, što u  prijevodu znači dabar, stranice međunarodnog natjecanja su http://bebras.org, a hrvatsko sjedište mu je na portalu ucitelji.hr.

Probno natjecanje provodimo 28.9.2016. u 11:30 sati i 29.9.2016. u 18:20 sati (OBAVEZNO ponijeti CARNet podatke za prijavu)

NATJECANJE DABAR

Dabar je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i u široj javnosti. Zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja.

Na natjecanje je prijavljeno više od 6000 sudionika čime smo jedna od najuspješnijih zemlja u prvoj godini natjecanja (uz SAD, Rusiju i Njemačku).

U našoj školi, u ovoj prvoj godni natjecanja, sudjelovali su učenici 6. i 8. razreda. Natjecanje je uspješno održano 10.11.2016. u 12:20 sati. I već se veselimo narednim susretima sa Dabrom!!